Ana Sayfa
Eğitim Öğretim
Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular:

İSTEĞE BAĞLI İNGİLİZCE HAZIRLIK SINIFLARINA DEVAM ETMEYİ DÜŞÜNEN SAÜ LİSANS  ÖĞRENCİLERİ BİLGİLENDİRME NOTU ve SIK SORULAN SORULAR

Sakarya Üniversitesi Lisans öğrenimine ilişkin ilgili yönetmelik maddesi uyarınca Sakarya Üniversitesi isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Sınıflarında öğrenim görmek isteyen öğrencilerimizin sıklıkla sorduğu soruların cevapları ve bazı bilgi notları aşağıda sunulmuştur.

 Hazırlık Sınıflarında Eğitim Nasıldır?

İngilizce Hazırlık Sınıflarının akademik takvimi toplam 34 haftalık iki yarıyıldan oluşur. Toplam Eğitim saati 680 saattir. İngilizce Hazırlık Sınıflarına kayıtlarının ardından seviye gruplarına ayrılan öğrenciler okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinin edinimine yönelik bilgisayar destekli yoğun bir dil eğitimi programını izlerler. Öğrenci merkezli bireysel çalışmaları sınıf içi öğretim yöntemleriyle birleştiren sistemde, dersler sınıfların yanı sıra, her öğrenciye bir bilgisayar düşen, bilgisayar destekli sınıflarda da yapılmaktadır .

İngilizce Hazırlık Sınıflarında Okumanın Kazançları Nelerdir?

        Artık sadece bir dili bilmenin bile çok yeterli olmadığı günümüz koşullarında, İngilizce bilmek pek çok iş başvurusu için temel koşul olma özelliğini korumaktadır. Öğrencilerimiz kendilerine tanınan kaliteli eğitim olanağından yararlanarak gelecekleri için çok önemli bir yatırımı yapmış olmanın yanı sıra, alanları ile ilgili mesleki becerilerini geliştirebilmek için çok gerekli olan dil düzeyini oluşturma şansını da İngilizce Hazırlık Sınıflarında yakalayacaklardır. Ayrıca, Hazırlık Sınıfını başarıyla tamamlayan öğrenciler bölümlerinde verilen bazı dersleri İngilizce olarak alacak, mezuniyet aşamasında bu dersler transkriplerinde özellikle vurgulanacaktır.

Hazırlık Okumak Sene Kaybı mıdır? Daha Sonra Özel Kursa Gitsem Olmaz mı?       

        Kesinlikle bir kayıp söz konusu değildir. Bu seneden sonra yaşamınızın hiçbir döneminde sadece dil öğrenmeye ayırabileceğiniz kesintisiz bir yılınız olmayacak. SAÜ İngilizce Hazırlık sınıflarının uzman ve deneyimli kadrosu aracılığı ile yürüttüğü program hiçbir kurs ile mukayese edilemeyecek ciddiyet ve verimlilik içermektedir.

İngilizce Hazırlık Sınıflarını Başarıyla Tamamlayan Öğrenciler için bir Sertifika Söz Konusu mu?

        Başarılı öğrencilerimize Bölüm Başkanlığımız tarafından hazırlanmış başarı belgesi verilmektedir.

İngilizce Hazırlık Okumak İsteyen Öğrencilerden Beklentileriniz Nelerdir?

İngilizce Hazırlık Sınıflarında okumak isteyen öğrencilerimiz öncelikle derslerimize devam konusunda titizlik göstermeli, programın yapısı gereği devamsızlığın başarısızlığa yol açacağı gerçeğini sürekli göz önünde bulundurmalıdır. Ayrıca öğrencilerimiz, öğretim elemanlarının yönlendirmelerine eksiksiz uymalı dil öğrenmenin aynı zamanda kişisel özveri ve disipline bağlı bir süreç olduğunu unutmamalıdırlar.