Ana Sayfa
Eğitim Öğretim
Eğitim Öğretim
EĞİTİM-ÖĞRETİM

EĞİTİM-ÖĞRETİM

Eğitim -Bilgisayar Destekli Temel İngilizce Öğretimi-Yerleşim:

Eğitim:
        Hazırlık sınıfları iki yarıyılda toplam 34 hafta eğitim yapmaktadır. Seviye tespit sınavı sonrasında seviye gruplarına ayrılan öğrenciler okuma, dinleme, yazma, konuşma becerilerinin edinimine yönelik bilgisayar destekli eğitim görmektedirler. Öğrenci merkezli bireysel çalışmaları sınıf içi öğretim yöntemleriyle birleştirmeyi amaçlayan sistemde, öğrenciler günlük derslerinin % 50’sini her bir öğrenciye bir bilgisayar düşen sınıflarda işlemektedir.

Bilgisayar Destekli Temel İngilizce Öğretimi :

Çağın gereklerine göre tasarlanmış multimedya materyalleri eşliğinde İngilizce öğretimi öğrencilere:

  • Kanıtlanmış pedogojik ilkelere dayalı öğrenme aktiviteleri,
  • İlgi çekici temalar ve konular,
  • Çeşitli ve uygun alıştırmalar, aktiviteler ve ne kadar gelişme gösterildiğini gösteren testler,
  • Bütünleşmiş okuma parçaları, grafikler, video ve ses,
  • Yoğun telaffuz pratiği için kayıt etme ve tekrar dinleme olanağı Kapsamlı danışma gereçleri – sözlük ve gramer yardımı sunmaktadır.

Kağıda dayalı materyaller, öğretmen eşliğinde gramer öğretimi, yazım öğretimi, konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmeye odaklanan sınıf içi kullanım için tasarlanmıştır.

Yerleşim :

Açılışından bu yana değişik okullarda eğitim veren Hazırlık Sınıfları, 2001-2002 Öğretim yılından itibaren Esentepe Kampüsü’nde çağdaş bir binada eğitim vermeye başlamıştır. Hazırlık Sınıflarının tek bir çatı altında Esentepe Kampüsü’nde eğitim veriyor olması Hazırlık sınıfına devam eden öğrenciler açısından da üniversitenin etkinliklerine düzenli olarak katılabilme, daha sosyal bir ortamda bulunabilme ve idari işlerin daha kolay yürütülebilmesi gibi pek çok avantajı da beraberinde getirmiştir.

Fotoğraflar